Zaczęło się jeszcze w szkole podstawowej od przepisów wycinanych z gazet i  skrzętnie zapisywanych pomysłów w specjalnym zeszycie. Książek kulinarnych wtedy nie było wiele. Sklepowe półki świeciły pustkami i brakowało podstawowych składników. Dorastałam, świat się zmieniał, a zeszyt stopniowo zapełniał się przepisami. Mam go do dziś.

A Mamucie Przysmaki wymyśliła wiele  lat później moja córka. To jej zawdzięczam całe blogowe zamieszanie. Kiedy w 2014 spontanicznie założyła mi fanpage na Facebooku, nie przypuszczałam nawet,  że jest to dla mnie  moment przełomowy, że właśnie rozpoczynam artystyczne życie.

Dzisiaj mieszam smaki i kolory. Częstuję przepisami i pięknem. Gotuję, piszę, fotografuję i maluję, Jesienią 2019 roku ukazała się moja pierwsza książka “Mamucie Przysmaki”.

Moje przepisy zwykle są proste, łatwe i szybkie. Szybkie, ale niespieszne, bo  “szybko” wcale nie musi być “w pośpiechu”. Szybko dla mnie, to w krótkim czasie, ale jednocześnie  różnorodnie, zdrowo, estetycznie i uważnie. Wszystko co ugotowałam przetestowałam wiele razy na rodzinie i przyjaciołach. Zapraszam Cię więc do wypróbowania.  Viola Grzelka  [Więcej o mojej książce]