Cześć!

Mam na imię Viola. Mieszam smaki i kolory, częstuję prostymi przepisami i pięknem,  bo wierzę że jest to dobra droga do wewnętrznej harmonii, zdrowia i dobrego samopoczucia.

Gotuję, piszę, fotografuję i maluję. Lubię dom, naturę, sztukę i ładne rzeczy. Mam słabość do ksiąźek kucharskich, ciasta drożdżowego i domowego chleba.

Na blogu Mamucie Przysmaki znajdziesz proste przepisy na dobre, szybkie, ale niespieszne jedzenie, bo nie przepadam za długim staniem w kuchni. Szybkie jednak nie oznacza w pośpiechu, a  jedynie przygotowane  w krótkim czasie i uważnie.

A jeśli zastanawiasz się skąd wzięła się nazwa MAMUCIE PRZYSMAKI, to powiem Ci, że wymyśliła ją moja córka Natalia.  Kiedy moje dzieci były małe nazywały mnie „Mamutem”, a kiedy w 2014 roku szukałam pomysłu co robić w dorosłym życiu, z pomocą przyszła moja nastoletnia wówczas córka. W kilka sekund wymyśliła nazwę i  założyła fanpage Mamucie Przysmaki.  Zabawne jest to, że tak długo szukałam, a okazało się, że jestem artystką i że najbardziej kocham zwykłe życie.

Jesienią 2019 roku ukazała się moja książka „Mamucie Przysmaki. Przepisy na jesień, zimę i przedwiośnie”.  Znajdziesz w niej nie tylko moje szybkie, ale niespieszne przepisy, ale również opowieści, zdjęcia i obrazy.

Ucieszę się, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Zapisz się na NEWSLETTER i odbierz fragment mojej książki. W zakładce FREE czasem zostawiam dodatkowe niespodzianki do pobrania, warto tam zajrzeć.

Jeśli masz jakieś pytania, to napisz do mnie:

kontakt@mamucieprzysmaki.pl

Viola Grzelka

 

MAMUCIE PRZYSMAKI W MEDIACH i PUBLIKACJACH

MIESIĘCZNIK KARNET NR 9/2020

BIOKURIER.PL

ZWIERCIADŁO NR 4/2020

ZWIERCIADŁO NR 1/2020

PORTAL MOJE GOTOWANIE

GAZETA KRAKOWSKA

MIASTO KOBIET

MAŁOPOLSKA DO ZJEDZENIA

MAŁOPOLSKI APETYT

 

“…jestem zachwycona – przepięknie wydana książka, widać, że dopieszczona w każdym szczególe:) Od samych zdjęć i aranżacji ślinka cieknie. Ogląda się jak album:) Przejrzałam też przepisy – fajnie, że to nie tylko dania na niedzielne obiady, ale też przekąski, pasty:)” – Ela

 

Tak, chcę dostać fragment ksiązki