Chociaż gotuję od wielu lat, to całkiem niedawno odkryłam, że wiele radości sprawia mi usprawnianie tego co umiem, wymyślanie, eksperymentowanie oraz szukanie nowych dla mnie połączeń smakowych i kolorystycznych. Odkryłam również, że najchętniej zatrzymałabym czas, kiedy próbuję utrwalić moje pomysły na zdjęciach i mam z tego niesamowitą zabawę. Z inspiracji mojej córki, zresztą pomysłodawczyni nazwy tego bloga, oraz z chęci utrwalenia i dzielenia się moim kulinarnym doświadczeniem powstały Mamucie Przysmaki.

Niezależnie od tego czy gotujecie tylko dla siebie, czy również dla swoich bliskich oraz niezależnie od tego jak bardzo jesteście w umiejętnościach kulinarnych zaawansowani, moja propozycja szybkiego ale nieśpiesznego gotowanie jest po to, aby inspirować, ułatwić przygotowywanie posiłków i pomóc Wam znaleźć czas na inne ważne sprawy. Dodatkowo może być zachętą do zabawy oraz odnajdywania radości w codziennych czynnościach. Wierzę, że istotnym elementem naszego życia są relacje natomiast posiłki, sposób ich przygotowywania i spożywania oraz styl naszych spotkań przy stole mogą mieć na nie wpływ.

Szybkie i łatwe przepisy, które można znaleźć na Mamucich Przysmakach, zostały wielokrotnie przetestowana w mojej czteroosobowej rodzinie. Chciałabym podkreślić, że szybko dla mnie nie oznacza pośpiesznie. Szybko to sprawnie, różnorodnie, zdrowo, estetycznie i uważnie. Cenię sobie prostotę, uwielbiam przygotowywać “coś” z “niczego” i z reakcji moich bliskich oraz czytelników widzę, że to co proponuję jest łatwe w przygotowaniu i smaczne. Zauważyłam, że moje “przysmaki” są różnorodne i zmieniają się w czasie a inspiracją dla mnie są przede wszystkim spotkania z ludźmi, odwiedzane miejsca i sytuacje. Zapraszam do wypróbowania.

Viola Grzelka