Mazurek wielkanocny

wpis w: Ciasta i desery | 2

 

Z okazji zbliżających się świąt mam dla Ciebie niespodziankę w postaci przepisu na pyszne mazurki.  Lubię je, ponieważ są łatwe do przygotowania, bardzo smaczne i dają mnóstwo możliwości. Poza tym przepięknie ozdabiają świąteczny stół. Mazurek to ciasto, które oprócz babki nieodłącznie kojarzy mi się ze Świętami Wielkanocnymi.

Inspiracji mazurkowych jest kilka, możesz wykorzystać tylko jedną z nich lub wszystkie. Możesz przygotować ciasto w wersji klasycznej, czyli jako prostokąt, ale jeśli masz ochotę – dla odmiany możesz wyciąć ciasto fantazyjnie i przygotować mniejsze lub większe pisanki w jednym lub wielu smakach. Takie pisanki mazurkowe świetnie nadają się na upominek, który możesz podarować bliskiej osobie, na przykład zamiast świątecznego stroiku, chociaż oczywiście trzeba się z nimi obchodzić znacznie delikatniej.

Przepis na mazurki wielkanocne przygotowałam do pobrania w formie PDF. Wystarczy tylko kliknąć przycisk POBIERZ pod zdjęciem i przepis już będzie Twój, bez dodatkowych czynności i zobowiązań. Jeśli Ci się spodoba podziel się z innymi!. Smacznego!

Mazurki wielkanocne

 

 

2 Responses

  1. Viola

    Aga, kubek ma pojemność 250 ml. Dzięki za to pytanie. Jak zaczynałam pisać blog nie miało znaczenia trichę mniej, czy więcej ale teraz widzę, że konieczne jest doprecyzowanie. Zatem szykują się zmiany na blogu:-))

  2. Aga

    Violu, kiedy w przepisie podajesz “kubek”, to ile to gram (albo ml)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *